3 porady odnośnie intro na YouTube.

Będąc na początku drogi na YouTube – wielu twórców zaczyna od intra kanału. To akurat najgorsze podejście. Zaczynać powinieneś od pomysłu na siebie i swój kanał, zaś intro na YouTube jest w późniejszym etapie planowania. Musiałem to napisać – bądź proszę, tego świadomy. Wracając do…

Intro na YouTube

intro na YouTubepoznaj kilka podstawowych zasad, które rządzą się swoimi prawami. Nawet jeśli Twoje intro wykonuje profesjonalny grafik – musisz wiedzieć, jak powinien je wykonać i co w Twoich uwagach powinno się znaleźć. To jest mniej więcej tak: gdy masz firmę, musisz wiedzieć jak się zmywa podłogi, by móc pokierować sprzątaczkę, by swoją pracę wykonała tak, jak byś chciał.

Zapraszam!

Po pierwsze – zadbaj o długość intro.

Pamiętasz z języka polskiego, gdy miałeś napisać jakiś dłuższy tekst? Mniej więcej wstęp zajmował 10% tekstu, rozwinięcie – 80%, zaś zakończenie 10%. Tutaj sytuacja jest bardzo analogiczna. Lubimy przedobrzyć i czas trwania intro wydłużylibyśmy najchętniej do dwóch minut. W końcu wtedy na ekranie dzieje się jakieś action!

Po drugie – dopasuj głośność!

Zmora początkujących o gorszych mikrofonach. Sam ten błąd popełniałem – nie martw się. Niech intro będzie dopasowane do jakości Twojego materiału, a przede wszystkim do głośności. Czy wiesz, że conajmiej kilka razy zszedłbym na zawał, gdy ukazało się intro i bębenki mi w uszach niemal powypadały? Stało się to głównie dlatego, że twórca miał dość cicho mikrofon, przez co ja, zainteresowany tematem – podgłośniłem na maxa słuchawki i…

intro omało nie spowodowało zawału.

Po trzecie – niech intro odzwierciedla Twój kanał!

Dubstep jest najgorszą formą podkładu muzycznego do programu popularnonaukowego! Serio, spotkałem się z takim przypadkiem. Pozwól, że nie będę rozwodził się nad tym tematem, bo uważam, że wystarczy go poruszyć i przypomnieć. Ludzka skleroza lubi pomóc nam o tym zapomnieć ;-)

Zobacz na ceneo program do tworzenia intro na kanał.

Zobacz również jak dobrze stworzyć tytuł filmu na YouTube.