4 aplikacje na maka, z których korzystam

Gdy w głowie zrodził mi się pomysł: czas kupić maka! Zaczęło się poszukiwanie… aplikacje na maka? To coś takiego istnieje? Wiem, brzmi to kuriozalnie – na serio zadawałem sobie pytania, czy aplikacje na maka są w ogóle dostępne. A jednak…

1. CleanMyMac

cleanPosiadacze Macbooków wiedzą doskonale, że zainstalowanie programu na maka jest stosunkowo proste. Najczęściej to wygląda tak: przeciągnij plik do folderu „programy”, pyk, gotowe.

Z kolei odinstalowanie aplikacji może pozostawić śmieci w komputerze. Aplikacja to typowy oczyszczacz komputera. Można nie tylko usunąć programy z ich powiązanymi plikami, ale również wyczyścić śmieci, stare i duże pliki oraz kosz.

Tak, zapominam czyścić kosz i niekiedy mam tam 1gb danych…

Cena: ok. 40$

2. AirMail

Aplikacje na makaStandardowo dołączana aplikacja do maili na maku nie jest wystarczająca. Aplikacja oferuje bardzo podstawowe funkcjonalności. Nawet stworzenie zwykłej stopki do maila to nie lada wyzwanie i tutaj z pomocą przychodzi nam AirMail.

Zawsze z dozą braku zaufania podchodzę do aplikacji, które są zamiennikami oryginalnych appek od Apple’a, ale tutaj – chapeaux bas!

Cena: 10$

3. Nozbe

nozbe - aplikacje na maka

Aplikacja opisywana juz wielokrotnie przeze mnie. Służy do ogarniania sobie rzeczywistości w różnorakich projektach. Zarządzanie sobą w czasie to idealny opis aplikacji.

Co w niej robię? Ustalam co, gdzie i kiedy ma się wydarzyć. Dla przykładu produkcja nowego filmu jest podzielona na zadania, takie jak: napisz konspekt, nagraj odcinek, zmontuj odcinek, stwórz miniaturę, etc.

Ciekawostką jest, że dostać ją można nie tylko na maka, ale również i Windowsa, Androida, iOS!

Cena: ok. 30 zł miesięcznie.

4. Evernote

aplikacje na maka - evernoteAplikacja do notatek – w dużym skrócie. O niej również pisałem we wpisie 7 narzędzi, które każdy YouTuber powinien znać.

Wykorzystać ją można m.in. do: notatek na studiach, przepisów kulinarnych, scenariuszów do filmów. Cała masa możliwości do zastosowania.

Cena: w wersji podstawowej – darmowa.

 

5. EXTRA – Toggl (wersja desktopowa)

Aplikacje na maka - Toggl

 

Spośród wielu aplikacji na maka to moje najnowsze odkrycie. Przyda się przede wszystkim osobom, które zajmują się pracą w domu.

Aplikacja mierzy nam czas przeznaczony na pracę nad konkretnymi projektami. Jak widzisz na obrazku – sprawdzanie analityki zajęło mi prawie 4 minuty, zaś montaż – 40 minut.

Pytanie rodzi się – po co to wszystko? Dzięki temu możemy sprawdzić ile czasu zajmują nam niektóre czynności, by potem móc je lepiej planować.

Cena: wersja podstawowa programu – darmowa.

  • Ja używam do trackingu projektów freelancerskich, do rozliczeń. Nie jako motywator ;)

  • Dzięki! :) Odnośnie toggl – zaprzestałem. „Nic nie muszę” – powiedziałem. Dochodziło do paradoksu, że pracowałem, by nadrobić „średni czas” – nawet w dni wolne.

  • Używałem Hours, później testowałem ze 2 inne platformy. Zostałem przy toggl i jestem zadowolony.
    Clean my mac mam w wersji 2 i nie upgreaduje do 3, bo nie widzę wartości w upgrade ale używam dwójki i jest oki.

    Program do poczty: na iOS tylko mail.app od apple a na OS X gmail.com, bo żadna aplikacja nie przenosi do siebie rozwiązań z google labs.

    Z ciekawszych apek na OS X używam jeszcze Busy Cal (kalendarz), Audio HiJack (nagrywanie podcastów), tweetbot (klient twittera) i iA Writer/Scrivener (do pisania). No i Grammarly jeśli ktoś pisze treści po angielsku.

  • Zamiast toggle wole offtime. Mniej kategorii na co poswiecasz czas, ale równocześnie wycina dostęp do telefonu, dzięki czemu możesz skupić się na pracy. No i oczywiście nozbe rządzi :)