7 pomysłów jak wypromować drugi kanał na YouTube

Gdy tworzymy na YouTube, w pewnym momencie może pojawić się niedosyt, który sprawia, że chcielibyśmy zrobić coś dodatkowego, zupełnie innego. Zapewne w swoim życiu miałeś podobnie, niekoniecznie na gruncie YouTube. Zmiana tematyki całego kanału, mieszanie treści to zły pomysł. Widzowie przyzwyczajeni do jednego typu treści, widząc nową, mogą się wkurzyć. Pojawia się pomysł… drugi kanał!

Skoro już chcesz uruchomić drugi kanał, zastanów się w jaki sposób możesz go wypromować!

1. Drugi kanał. Standardowa informacja w filmie.

Najprostsze z rozwiązań to nagranie osobnego filmu, w którym zapraszasz swoich widzów na drugi kanał. Minusem tego rozwiązania jest pomniejszenie zasięgów odcinka. Odcinki informacyjne mogą zebrać mniejszą liczbę wyświetleń od tych, które widzowie chętnie udostępniają dalej. Pomysł brzmi dennie, prawda? A co jeśli zrobiłbyś…

2. Film promocyjny

– materiał extra, pokazał o czym jest ten kanał, dając widzom realną treść? Samo zaproszenie nie wystarczy, wrzuć teaser na kanał, niech widz ma świadomość, że to zapowiedź drugiego kanału!

3. Komentowanie z drugiego profilu

Jak wypromować drugi kanał YouTube - Matt Olech

Przykład komentarza na pierwszym kanale, w którym CELOWO odpowiadam z drugiego kanału Matt Olech 2.

Jeśli Twój kanał podobnie nazywa się, jak ten pierwszy – komentuj z drugiego kanału filmy, które umieszczasz na pierwszym kanale! Takim zabiegiem zyskuję miesięcznie ok 300-500 nowych subskrybentów na nowym kanale.

Głównie stosuję tę metodę i daje ona przyrost około 500-1000 subskrypcji miesięcznie!

 

Jak wypromować drugi kanał YouTube - Matt Olech 2

Zwróć uwagę, że informacja o drugim kanale pojawia się już w bannerze!

4. Banner kanału

również może zawierać informację o drugim kanale. Ważne jest to z perspektywy nowego widza, który dopiero poznaje Twój kanał. To on najczęściej wchodzi na stronę główną Twojego kanału. A tam warto, by również znalazła się informacja o drugim kanale.

5. Playlista!

Nowy widz otrzymał już informację o drugim kanale, co dalej? Warto, żeby w playlistach na pierwszym kanale stworzyć playlistę z filmami z drugiego kanału!

Jak wypromować drugi kanał YouTube

Przykład promocji drugiego kanału w belce pierwszego.

6. Panel boczny

to kolejne działanie by wypromować drugi kanał na YouTube, w szczególności dla nowych widzów. W panelu bocznym na kanale, masz możliwość umieszczenia innych kanałów na YouTube! Postaraj się, by drugi Twój kanał również tam się znalazł.

7. Naturalna autopromocja

Pisząc scenariusze do filmów na pierwszy kanał, zastanów się w jaki sposób możesz nawiązać do drugiego kanału! Możesz w różnych filmach słownie nawiązywać do filmów na drugim kanale, jednocześnie podając widzom w karcie link do materiału, o którym wspominasz.

plus Zobacz również kurs Jak zarabiać na YouTube!