Andrzej Duda prezydentem – z Modlina najtaniej!

Tuż po ogłoszeniu wstępnych wyników moja tablica na fb zalała się masą wpisów o wojnie z Rosją, ucieczce na Madagaskar, czy innych tego typu wiadomości. Idealnie podsumowało to lotnisko Warszawa Modlin:

Andrzej Duda

źródło: http://d.naszemiasto.pl

Nie dziwi mnie zupełnie, że ludzie tak piszą. Szkoda tylko, że w głównej mierze to osoby nieposiadające dowodów osobistych, a legitymacje szkolne. I nie ma w tym ani grama złośliwości. To jest fakt. Oczywiście niepoparty żadnymi badaniami, ale uwierz mi na słowo – gdyby takie przeprowadzić wyniki byłyby dla mnie mało zaskakujące.

Niemniej jednak żyjemy w ciekawym okresie i proszę, byście na wygraną Andrzeja Dudy spojrzeli pod trochę innym kątem…

Andrzej Duda i Paweł Kukiz

to dwie postacie, które ostatnio dość mocno namieszały w polityce. Kukiz wygrał wybory (tak, wygrał) z 20% poparciem. Takiego wyniku chyba sam zainteresowany się nie spodziewał. Widać, że Polacy mają dość władzy i chcą cokolwiek zmienić. Nie oceniam aktualnych rządów, ale w ten sposób sobie rozkminiam oczywiście. Nie musisz się zgadzać.

Andrzej Duda po prostu wygrał wybory. Tyle.

Za 5 lat się spotkamy, porozmawiamy i zobaczymy, że wojny nie było, Polska nie upadła, nadal w Sejmie się będą kłócić, a na ulicach pani przechodzi z żółtą siatką z biedry. Wierzę tylko w jedno – coś się zmienia i tę rzeczywistość zmieniamy my sami.

  • Polityka jest metodą prób i błędów, obywatele dali szanse Dudzie, gdyż Komorowski im nie spasował ;) Co będzie? Może być albo gorzej, albo lepiej ;) Rozliczymy się z prof. Dudą za 5 lat. Na chwilę obecną cieszę się osobiście, że nastąpiła zmiana :) To o czymś świadczy, na pewno o tym, że ludziom odpadły klapki z oczu, które były nakładane przez telewizję. Uważam, że wynik w tych wyborach możemy zawdzięczyć również internetowi, w którym nic się nie ukryje :) Ale wiesz Matt, to tylko moje skromne zdanie, zdanie, jak ty to określiłeś, „osoby nieposiadającej dowodu osobistego, a legitymacje szkolną” ;)