Blog Forum Gdańsk 2015 4YTbers

W dziale 4yYTbers zwykłem opisywać techniki, jakie stosują youtuberzy w swojej pracy. Dzisiaj opiszę coś, czego doświadczyłem po raz kolejny, a co jest cholernie niedoceniane przez to środowisko. Tak – Blog Forum Gdańsk 2015. I czy Blog Forum Gdańsk jest 4YTbers? Udowodnię Ci, że tak!

Wielu młodych kolegów z naszej branży nie do końca wie, czym jest Blog Forum Gdańsk. W skrócie to chyba największa konferencja tego typu organizowana w Polsce przez Miasto Gdańsk.

Byłem uczestnikiem Blog Forum Gdańsk 2015

już trzeci raz. Mając świadomość, że jest to konferencja, uczestniczyłem tylko w kilku prelekcjach/panelach dyskusyjnych, bo doskonale wiedziałem, że BFG to przede wszystkim blogerzy i vlogerzy, z którymi trzeba się poznać, rozmawiać, wzajemnie inspirować. Przejdźmy do konkretów.

Jak było w tym roku?

Europejskie Centrum Solidarności, jako miejsce organizacji imprezy sprawiło się świetnie – zarówno pod względem organizacji konferencji, kuluarów oraz miejsca na imprezę integracyjną. Podobnie, jak co roku uczestniczyłem tylko w kilku punktach programu, resztę zawsze nadrabiam na kanale YouTube, gdyż (uwierzcie mi) nie raz tak się zagadałem ze znajomymi, że spóźniłem się na najcekawsze punkty programu. Ludzie to największa wartość tego wydarzenia.

W tym roku z mojego punktu widzenia najbardziej inspirujące prelekcje poprowadzili: Austin Kleon oraz Maciek Budzich.

Czy jako wideobloger odnalazłem się w świecie blogerów?

Najbardziej nie lubię tego pytania. Granica między wideo a słowem pisanym jest tylko jedna – forma przekazywania treści! Jedna! Emocje są te same, odbiorcami są również ludzie, zaś twórca równie mocno stara się dopieścić swoje materiały. Z czasem ta granica między blogo a vlogosferą zaczyna się zacierać – i dobrze, bo

bardzo dużo możemy się nauczyć właśnie od blogerów. Ludzi, z większym doświadczeniem, niekiedy starszych wiekiem. Ludzi, którzy przecierali nam, twórcom wideo, szlaki.

Wniosek? Czy Blog Forum Gdańsk jest 4YTbers? Zdecydowanie tak. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkam więcej twórców wideo!

SAM zrobiłem :3 Duma! #BFGdansk #MattOlech #dwieminuty #2minuty #polishvloger #polishboys #gdansk

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Matt Olech (@mattolechoficjalny)