Jak propsować siebie wzajemnie? Cross na YouTube.

Cross na YouTube.

cross na youtubeOstatnio na youtube coraz częściej spotykamy się z crossami kanałów, czyli najzwyczajniej w świecie z dwoma twórcami, w którym jeden występuje gościnnie. W sumie dziwne, odnoszę wrażenie, jakby vlogerzy dopiero niedawno odkryli tę opcję.  Poza wielkim funem, jaki za sobą niesie taka współpraca, mamy także do czynienia z promocją kanału drugiej osoby. To najbardziej żywa reklama, pokazująca co dany twórca ma do zaoferowania potencjalnym widzom, zaś ten drugi ma aktora, którego może wykorzystać (nie tylko przed kamerą, zależy jak się dogadacie, choć w to już nie będę wnikał).

Jak tego nie robić?

Coraz częściej spotykamy się z sytuacją, gdy młody twórca podbija do większego i prosi o polecenie. I w wypadku, gdy ma naprawdę zajebisty kanał to jeszcze można przymknąć oko na takie zachowanie. Najczęściej niestety okazuje się, że kanały są zwyczajnie złe. Nie dziwi mnie to, bo zwykle piszą do mnie ludzie, którzy wczoraj założyli kanał, mają już intro i avatar. I to wszystko, co mogą zaoferować. Samo intro i avatar to nie wszystko, gdy na kanale jest złej jakości treść. Nie tylko pod względem technicznym, ale przede wszystkim – merytorycznym. Wtedy cross na youtube nie wypali.

Pamiętaj, że najpierw musisz mieć pokazać cokolwiek – potem zaś dopiero podbijać do większych od siebie.

Jak można to zrobić?

Generalnie w przyrodzie najbardziej pożądana jest symbioza – czyli szukaj do współpracy ludzi na podobnym poziomie technicznym, jak i względem zasięgów. Np. podoba Ci się jakiś kanał – sposób, w jaki twórca go prowadzi – podbij do Niego a może wspólnie zrobicie cross na YouTube?

Jednak powstaje duży problem!

Jak znaleźć youtubera o podobnej ilości subskrybcji? Niestety, socialblade nam nie pomoże, bo tam znajdziemy listę youtuberów z tzw. top100, gdzie najmniejszy twórca na chwilę obecną ma niespełna 300 tysięcy widzów. I tu naprzeciw naszym oczekiwaniom wyszedł serwis vstars.pl, który zwyczajnie umożliwia dodanie swojego kanału do lisy (bodajże wymogiem jest tysiąc subskrypcji).

cross na youtube

Dzięki rankingowi vstars masz szansę znaleźć potencjalnych twórców zainteresowanych cross-promocją! Głównie dlatego, że ranking nie opiera się tylko na top100 polskiego YouTube!

Link do listy: http://ranking.vstars.pl/

Powodzenia w szukaniu podobnych kanałów!