#IOU

Są tacy przyjaciele, dzięki którym zawdzięczamy wiele, choć mogli być obecni w naszym życiu dosłownie przez chwilę. Czasami nawet nie dostrzegamy, gdy powinniśmy im powiedzieć #Dziękuję. Do wypowiedzenia tego słowa zainspirował mnie film #IOU Grant’sa. Tak naprawdę wystarczy jedna, krótka rozmowa, przekonanie nas do jakiejś idei, by nasze życie zmieniło się o 180 stopni…

To było w 2010 roku. Jako uczeń technikum angażowałem się w różnego rodzaju imprezy i koncerty, głównie jako organizator i konferansjer. To właśnie znajomości z tamtego okresu dały mi wiele, bym dzisiaj był człowiekiem z takimi osiągnięciami, na jakie liczyłem. Wtedy przez moje życie przewinęło się dwóch Łukaszów, za namową których postanowiłem nagrać swój pierwszy odcinek wideobloga. Początkowo – pomimo słabej jakości – dodawali mi otuchy, ale przede wszystkim dawali nadzieję, mówiąc, iż nie od raz Kraków zbudowano. Gdyby nie Oni, zapewne dzisiaj nie myślałbym o kolejnym nagraniu oraz nie pisał tej notki.

Życie przecież to nie tylko wideoblog. To kolejna lekcja życiowa od przyjaciół, tym razem tych, którzy są ze mną w tej chwili. Był taki okres, gdy pochłonięty tym całym przedsięwzięciem, zapomniałem się, że poza pracą jest też normalne życie bez subów, lajków i zasięgów. Teraz też zdarza mi się zapominać, ale to akurat pracoholizm odziedziczony po Tacie.

Poza youtubem i blogiem życie toczy się dalej. Zrozumienie tego pomogło mi w najważniejszej życiowej lekcji – wybaczania. W 2010, gdy musiałem się pożegnać po raz ostatni z Ojcem, cieszę się, że miałem okazję (ale przede wszystkim siły), by móc mu wszystko wybaczyć. Teraz to jest swego rodzaju katharsis.

Tak wiele zawdzięczam przyjaciołom, ale przecież w gruncie rzeczy każdemu powinniśmy dziękować. Rodzicom – za wychowanie, dziadkom – za troskliwość, nawet pani, która się uśmiechnęła do nas, gdy mijaliśmy ją na ulicy. Mogła nas nauczyć, jak ważny jest zwykły, codzienny uśmiech.

A Ty, komu coś zawdzięczasz?

Wpis powstał we współpracy z Grant’s

  • Anka

    Przyjaciele to podstawa naszego życie, bez nich było by ciężko i nudno…