Eurowizja 2016. Kilka słów do jury konkursu.

Eurowizja 2016… No właśnie!

Kochane Jury wszystkich krajów razem wzięte!

Wiem, że macie w czterech literach, co teraz piszę. Wiem również, że większość z Was tego nie przeczyta, bo kto zna język polski? Prawdopodobnie tylko ja i Ty.

Eurowizja 2016

pokazała mi, że Wasza praca na nic się zdaje.

eurowizja 2016Idea wprowadzenia osobnego głosowania na Eurowizji tylko umocniła zeszłoroczne zdania Donatan i Cleo odnośnie Waszej pracy. Tegoroczny wynik jeszcze silniej pokazał jak patrzycie na swoje osobiste zamiłowania do sąsiadów i nie patrzycie na: wokal, przesłanie, czystość wykonania, czy brak grafomanii w tekście.

Gdy wprowadzali Was do konkursu, ucieszyłem się! Myślałem, że w składach komisji zasiądą: wykształceni muzycznie ludzie oraz songwriterzy. Zasiedli dziennikarze muzyczni, eurowizyjni wyjadacze, reżyserzy. Nie jestem pewien, czy Pani Halinka z warzywnego nie załapała się?

Dlaczego Wasza praca jest nic nie warta?

Pomijając oczywiście kolesiostwo – po raz drugi w historii oceniliście najsłabiej nasz kraj. W tym roku reprezentował nas Michał Szpak. Cokolwiek by nie ujmować chłopakowi – głos ma, skala niesamowita, przesłanie również.

Dopiero televoting pokazał swoją siłę! Polska na trzecim miejscu względem głosowania w całej Europie, a Wy? Daliście prawie najmniej punktów naszemu reprezentantowi. Coś nie gra? Nie czujecie? Różnica powinna być troszeczkę niższa. Zrozumiałbym wynik w jednym wypadku – gdyby wokalista poważnie fałszował, a jego piosenka byłaby o obieraniu ziemniaków nad Wisłą. Jak widzicie – tak nie było.

Dziękuję!

Kończąc moje narzekania, których nie lubię. Jedno słowo – gratulacje dla Polskiego reprezentanta! Ósme miejsce w historii polskich startów w konkursie to trzecie najwyżej oceniane w historii! Należą się brawa! (Aż wstanę i poklaszczę sobie. Nie żartuję).

Wybacz, nie wierzę w przypadki! Po takiej dawce narzekania, zajrzyj na mój kanał na YouTube. Ogólnie rzecz biorąc – bardzo mało narzekam! ;-)

  • Pingback: Matt Olech krytycznie o Eurowizji – vStars.pl()

  • Paweł Chyrchel-Kraska

    Televoiting też nie jest idealny:) Azerowie kupowali np. głosy, dlatego w 2011 roku wygrali. Chociaż oddawanie głosów na sąsiednie kraje już nie jest tak zauważalne, jeszcze tylko wschodnia ściana głosuje na Rosję. Australia 2 raz na ESC, w 2014 gościnnie, w 2015 jednorazowo jako członek, od 2016 jako stały uczestnik i jest zauważalne, że na siłę musi wygrać! Za kilka lat do 42 pełnoprawnych krajów członkowskich dołączą Chiny. W tym całym konkursie chodzi o kasę!