Jak smakuje kawa?

Kawa… Zapewnie zastanawiasz się w tym momencie nad smakiem kawy. Może wystarczyć Ci sam zapach. Czujesz? Myślisz, że doskonale wiesz, jak smakuje twoja ulubiona kawa. Może być czarna, z cukrem, mlekiem, śmietanką. A wiesz, jak smakuje herbata? Żelki? Najlepszy obiad, który jadłeś w życiu? Jak pachnie świeżo skoszona trawa? Świeżo wypieczony chleb?

Czy wiesz, jak smakuje kawa?

Wyobraź sobie, że wszystkie te przyjemności tracisz z dnia na dzień. Żyjesz, ale nie masz siły, by smakować. Na samą myśl o kawie robi Ci się niedobrze a obiad nie smakuje już tak samo. Znasz to uczucie? Zapewne tak, przecież każdy z nas kiedyś był chory. Zwykłe przeziębienie, angina, czy grypa powoduje, że już nie jest tak kolorowo. Nie masz ochoty jeść, pić. Jest Ci niedobrze.

Zobacz jak nie doceniamy porannego rytułału picia kawy. Jak nie doceniamy dobrego śniadania i smaku najlepszego obiadu. Wstajesz rano i uważasz, że będzie tak już zawsze. Staje się to tak naturalne, że nawet nie zaprzątasz sobie głowy smakiem kawy. Dopiero gdy zachorowałem na kilka tygodni, dopiero gdy na samą myśl o kawie robiło mi się niedobrze doceniłem to.
Tuż po chorobie siedziałem w kuchni. Po raz pierwszy poczułem nieodpartą chęć napicia się kawy z mlekiem. Wiesz jak smakowała?

Jak najlepsza kawa na świecie. Nie opiszę Ci tego smaku, ale…