Jak wybrać szkołę? 3 najczęstsze błędy.

Jak wybrać szkołę? Najczęstsze błędy.

jak wybrać szkołęNiech zgadnę, jesteś młodą osobą i masz problem z wyborem szkoły? Ciagle zadajesz sobie pytanie: jak wybrać szkołę? Patrz, jaki jestem przewidywalny! Dobrze trafiłeś/aś. Rozsiądź się wygodnie i gwarantuję Ci, że po przeczytaniu tego wpisu – wybór będzie łatwiejszy.

1. Moi znajomi idą do…

Gdy zapytasz znajomych „Jak wybrać szkołę? Gdzie idziesz?” Arek (nazwijmy go w ten sposób) odpowie Ci, że do technikum, Iwona, że do liceum. Jeśli lubisz bardziej Iwonę zapewne Twoje myśli skierują się ku liceum. Błąd. Pójście do danej szkoły tylko dlatego, że dokładnie tam idzie Twoja przyjaciółka jest błędem.

Kto podejmuje tu decyzję? Iwona może iść do liceum, bo np. chce jak najszybciej wyprowadzić się z domu i zacząć studia. Serio, chcesz próbować przeżyć jej życie? Masz własne!

2. Tata mówi, że po tym nie ma pracy…

Teraz Cię zdziwię. Dla beztalencia po ekonomii i kursie zarządzania biznesem nie będzie pracy na stanowisku kierowniczym. Nie mówię, że jesteś beztalenciem! Chcę Ci powiedzieć, że praca jest po wszystkim. Jeśli jesteś w czymś naprawdę dobry i umiesz się sprzedać to praca będzie. Gwarantuję Ci to. Gdy kolejna osoba mówi mi, że w Polsce nie ma pracy – staram się pomóc, tak już mam. Często nawet słyszę: załatw proszę cokolwiek! Więc załatwiam.

  1. Proponuję kawiarnię, bo znajomy szuka pracowników. Nie do kawiarni to ja nie chcę, za daleko mam… (20 km, tak BTW),
  2. Proponuję pracę trenera! Serio, bardzo specjalistyczne zajęcie, ale dobrze płatne, a wiem, że ta osoba sprawdziłaby się, jako trener. Nie, nie nadaję się do wystąpień publicznych!

Widzisz, praca jest, ale czy ludzie chcą pracować?

3. No bo ja nie wiem! Może to?

Jak nie wiesz jak wybrać szkołę, co Cię interesuje to zapraszam do doradcy zawodowego! Przy większości techników taki doradca jest i płacą mu, by Ci pomógł. W Urzędzie Pracy również możesz zapytać. Znają się na swojej robocie!

Jeśli nie chcesz chodzić po instytucjach to moja uczelnia stworzyła darmowy test predyspozycji zawodowych – Kierunek Rozwojuwww.kierunekrozwoju.pl. Zupełnie za darmo zrobisz test ;-)

Zobacz jeszcze mój film: Jak wybrać szkołę?