Jak znaleźć pierwszą pracę?

jak znalezc pierwsza prace3 klasa technikum hotelarskiego. Mój stary komputer już nie wytrzymywał – grzał się, warczał, zawieszał. Jak jednym słowem miałbym go nazwać to powiedziałbym – staruszek. Wiedziałem, że eutanazja dla niego to najrozsądniejsze rozwiązanie. Pewnego wieczoru postanowiłem porozmawiać z mamą o kupnie nowego sprzętu. Usłyszałem wtedy: jak pójdziesz do pracy w wakacje to dorzucę Ci kilka stów.

Wyboru większego nie miałem ;-) Musiałem odpowiedzieć sobie serio na pytanie:

Jak znaleźć pierwszą pracę?

Pierwsze co, uruchomiłem swoje prywatne kontakty. Dzień później rozmawiałem z przyszłym pracodawcą, który postanowił mnie zatrudnić. Było to stoisko z pamiątkami w katedrze. Czyli idealnie! Bardzo blisko domu i chłodno w środku! (Uwierz mi, w wakacje to było wybawienie!). I tu jest lekcja dla Ciebie – pytaj znajomych jak szukasz pierwszej pracy. Jest to absolutna podstawa! Świat musi wiedzieć, że szukasz pracy!

CV. No właśnie. Pamiętaj, że:

  • zdjęcie z drinkiem z palemką odpada,
  • słabe formatowanie całego dokumentu odpada,
  • kiniusua69@buziaczek.pl odpada,
  • zainteresowania: muzyka, sport, książka odpada (konkrety, panie!),

Do ogarnięcia CV polecam Ci bardzo tanie narzędzie mojego kolegi: http://craft-cv.com/ – cv będzie wyglądało jakby odwalił Ci je grafik komputerowy!

I na koniec chyba najważniejsze. Masz zapewne motywację, by znaleźć pierwszą pracę. Niemniej musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: czy serio chcesz pracować? Pytanie brzmi głupio, ale uwierz mi, jest cała masa młodych ludzi z nastawieniem: to ja sobie popracuję i zrobię ci łaskę pracodawco a ty mi płać, od tego jesteś. Praca to nie łaska, nikt nikomu nie robi łaski. Ktoś komuś świadczy swoje usługi – pomaga mu.

Zobacz jeszcze mój film na temat pierwszej pracy, jak znaleźć pierwszą pracę i życzę Tobie samych dobrych pracodawców ;-)

Zielona Linia

Jak wspomniałem w filmie o Zielonej Linii – zrobię to również i tutaj. To ważne. W zeszłym roku miałem przyjemność współpracować z Zieloną Linią i nadal z czystym sercem chciałbym polecić Ci tę infolinię, w której możesz poradzić się odnośnie swojego CV, jego tłumaczenia lub po prostu porozmawiać z kompetentnymi doradcami z Urzędu Pracy. Korzystaj ;-)

Wszelkie informacje: www.zielonalinia.gov.pl

  • ~violet

    Te wzory na CV sa świetne, dzięki wielkie za podesłanie linku.