3 wskazówki dla leni. Ciesz się, i mów: jestem leniem.

Jestem leniem.

Jestem leniem – a kot nie jest? Zobacz, ilu ludzi kocha koty!

Za każdym razem, gdy ktoś kwituje moje zachowanie soczystym

ty leniu

zbytnio mnie to nie rusza. Sam często mówię: jestem leniem. Zapewne też jesteś leniem, i zaraz Ci wyjaśnię, dlaczego my, lenie mamy lepiej. Z uwagi na osobistą treść postu wyprasza się wszystkich pracusiów.

Jestem leniem. Lenistwo wzbudza kreatywność!

Bałagan na biurku nie jest bałaganem – to arcydzieło sztuki. Przylepiony kubek do biurka jest niczym instalacja artystyczna! (rodzice tego nigdy nie zrozumieją). Niemniej jednak lenistwo wzbudza kreatywność. Prosty przykład. Kojarzysz korespondencję seryjną w wordzie? Stworzył to istny leń! Pracuś przepisywałby wszystkie dane z kartki. Mądry pracuś – kopiowałby. Leń zrobi korespondencję seryjną. Dlatego właśnie powstała korespondencja seryjna. Leń sobie pomyślał: jestem leniem i jak uprościć sobie pracę z wieloma listami?

Przez to mamy więcej czasu na byczenie się (lub inną, niewymagającą pracę).

Lenistwo uprzyjemnia życie. Nadal jestem leniem.

Za każdym razem, gdy odpowiadam na maile służbowe – robię to na tablecie, leżąc na łóżku. Stwarzam pozory odpoczynku, a przecież pracuję w pocie czoła. Mówi się nawet często, że praca w obecnych czasach to już nie jest miejsce a stan umysłu. Organizm myśli, że odpoczywam, w rzeczywistości pracuję, a wszyscy dookoła… niestety, będą myśleć jak organizm. „Na pewno opierdala się„. Artystów nikt nigdy nie zrozumie.

Ciągle jestem leniem. Lenistwo pobudza szczerość.

Wkurwia to ludzi niesamowicie. Mowa o sytuacji, w której szczerze, bez ogródek odpowiadasz „sory, nie chce mi się”. Zdarza Ci się, że nie masz na coś ochoty, a nie jesteś zobowiązany to zrobić. Na przykład znajomy prosi cię, by odwieźć się na imprezę. Nie jest to znajomy, z którym wiele Cię łączy. Mówisz mu: nie chce mi się. Co myśli?

Wtedy zostajesz posądzony o brak argumentów i odsyłasz ludzi do tego posta. Masz prawo czegoś nie chcieć.

Lenie mają łatwiej. Są kreatywni, żyją przyjemnie i według swoich zasad.

Jesteś leniem? Witaj w klubie! Też jestem leniem.

 

A skoro już ju jesteś leniu, łap mój odcinek o motywacji:

  • Wojtex

    Przy tej okazji nasuwa mi się mój ulubiony cytat:
    „Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?”