Konkurs ucoz.pl

Zapraszam do udziału w konkursie! Wystarczy chwilkę odsapnąć i pomyśleć do czego wykorzystalibyście portal ucoz.pl i napisać komentarz pod tym wpisem. Dodatkowo warunkiem udziału jest rejestracja na ucoz.pl. Chyba wszystko jasne ;-) Jakby ktoś szukał natchnienia, może je znaleźć w tekście poniżej. Do rozdania mamy konta premium na 3 miesiące. Powodzenia!

uCoz to darmowy system zarządzania treścią który pozwala nawet początkującym tworzyć zaawansowane strony łatwo i szybko. Nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności oraz wiedzy aby stworzyć stronę – można to zrobić wręcz automatycznie. Dodatkowo, kreator posiada dużą liczbę dodatkowych funkcji obecnych na standardowych stronach Web 2.0. Obecnie na swoich serwerach przechowujemy globalnie ponad 1,3 miliona stron wygenerowanych przy pomocy uCoz. Kreator od ponad roku jest dostępny w pełnej polskiej wersji językowej.

 

Darmowy hosting z nielimitowanym transferem:
Jedną z największych zalet rozpoczęcia współpracy jako członek społeczności jest nielimitowany, darmowy transfer. Możesz tworzyć strony i korzystać z naszych rozwiązań bez wydawania przysłowiowej złotówki. uCoz działa w modelu platformy Saas (Software as a Service); po naszej stronie jest zapewnienie ciągłości działania hostingu i jego prawidłowego funkcjonowania. Jak wygląda sprawa z przestrzenią dyskową? Po rejestracji użytkownik otrzymuje 400 megabajtów powierzchni które rośnie z wraz z czasem aktywności konta. Im więcej ruchu generuje twoja strona – tym więcej miejsca otrzymasz od nas za darmo. Dodatkowo posiadamy sekcję, w której możesz bez przeszkód wysyłać pliki wideo i mp3 oraz umieszczać filmy z YouTube’a na swoich stronach.

Efektywny CMS do łatwego tworzenia stron:

Będąc skutecznym systemem zarządzania treścią – tak jak WordPress czy Joomla, bardzo łatwo jest tworzyć dobrze wyglądające szablony lub skorzystać z już gotowych, profesjonalnych rozwiązań. Możesz wybrać jedną z wielu skórek wprost z Panelu Zarządzania i jeśli wymaga ona poprawy bądź zmiany stylu, nagłówka i koloru – nie ma z tym najmniejszego problemu. Dostępne jest również narzędzie Budowania Motywów który wymaga co prawda nieco wiedzy w obsłudze, niemniej jest łatwy do nauczenia się.

Upload poprzez FTP:

Kolejną istotną funkcją uCoz jest darmowy dostęp do konta FTP co pozwala na wysyłanie dużej ilości obrazów, plików i treści wprost na twoją stronę. Pomaga to budować własną stronę szybciej i wygodniej. Żaden inny hosting nie oferuje takiego ułatwienia za darmo.

Darmowy hosting domen:

Po rejestracji w uCoz możesz skorzystać z własnej domeny lub skorzystać z subdomeny uCoz. Jest to kolejna dobra opcja której inne darmowe hostingi nie oferują. Mało tego – możesz zakupić nową domenę .com lub otrzymać darmową domenę i korzystać z niej na naszym hostingu.

Interfejs użytkownika i Panel Zarządzania:

Jednym z najważniejszych narzędzi są moduły uCoz, które mogą być aktywowane bądź wyłączane w dowolnym momencie. Moduły te mogą być dopasowane do wymagań użytkownika. W Panelu Zarządzania znajduje się szereg opcji takich jak: edycja strony, wysyłka plików, zarządzanie e-mailami, transfer nazw domen, monitoring statystyk strony, tworzenie nowych użytkowników i wiele innych. Interfejs Panelu jest przejrzysty i łatwy w obsłudze.

Społeczność uCoz:

Forum na którym znajdziesz informacje o ostatnich uaktualnieniach, nowych funkcjach oraz znajdziesz potrzebną pomoc. Możesz dodawać nowe wątki z pytaniami dotyczącymi tworzenia stron a na pewno otrzymasz odpowiedź. To kolejny atut – możesz liczyć na pomoc nie tylko od działu wsparcia technicznego.

Program partnerski:

Po rejestracji w usłudze niezwłocznie zostaje aktywowany program partnerski, dzięki któremu za polecanie usługi innym użytkownikom możesz zarobić pieniądze. Każdy nowy użytkownik to 0,5$ dodawane do twojego konta. A jeśli użytkownik dokona dodatkowych zakupów usług Premium – również otrzymasz procent od wydanej kwoty.

Ceny:

uCoz zapewnia większość usług za darmo. Chcesz zwiększyć możliwości konta – powinieneś zainteresować się usługami Premium. Zalety korzystania z takich pakietów to: zwiększona przestrzeń dyskowa, możliwość wysyłania dużych plików na serwer, darmowe domeny, lepsze indeksowanie stron przez wyszukiwarki, doskonałe wsparcie techniczne i brak reklam.

Korzyści uCoz.pl:

– Interfejs przyjazny dla użytkownika
– Darmowy hosting z nielimitowanym transferem
– Darmowe domeny dla twojej strony
– Łatwy upload poprzez FTP
– Skuteczny system CMS z masą darmowych szablonów
– W pełni elastyczne moduły
– Wysokie bezpieczeństwo
– Gwarantowany uptime na poziomie 99,9%
– Program partnerski
– Niskie ceny pakietów Premium

Wnioski:

uCoz to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla początkujących, którzy poszukują łatwego i prostego rozwiązania. Prezentowane funkcje CMS’a są tak dobrane, aby nowicjusz mógł zbudować swoją pierwszą stronę. Forum, Panel Zarządzania, moduły – wszystko te rozwiązania oferowane są w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań za darmo. Jeśli chcesz natomiast zbudować profesjonalną stronę bez reklam – wtedy płatne pakiety są doskonałym uzupełnieniem podstawowych rozwiązań i internetowy świat stoi przed Tobą otworem.

  • błędny adres strony ;)

  • Ja tam chętnie wykorzystam tą stronę w dwóch celach.
    1 Żeby mieć miejsce na przetestowanie swoich chorych fantazji (prowadzenie bloga, pisane o swoich przemyśleniach natury filozoficznej itp.)
    2 By nauczyć się współpracować z innymi (np. takimi ‚cyborgami” jak ty ;P)