Youtuber kupuje lustrzankę. Po co?

Lustrzanka, czyli aparat z ogromnymi możliwościami w większości przypadków posiada już funkcję nagrywania filmów. YouTuberzy korzystają z tego sprzętu, gdyż daje ono masę możliwości. Czy warto zaczynając przygodę na YouTube – pokusić się o taki aparat?

Lustrzanka dla YouTubera!

Kiedy zaczynamy przygodę z YouTube a w naszej głowie pojawiają się pierwsze pomysły na filmy – myślimy o inwestycjach. Jaki sprzęt kupić? Czym montować filmy? To całkiem normalne. Po dłuższych rozmyślaniach pojawia się pytanie, czym nagrywać? I od razu w naszej głowie ukazuje się masa YouTuberów, którzy nagrywają swoje produkcje właśnie lustrzankami.

Więc pytamy: jaką lustrzankę kupić?

A po cholerę lustrzanka? Znasz powiedzenie: więcej sprzętu niż talentu? Wyobraź sobie, że dopiero zaczynasz swoją przygodę z filmowaniem. Nie wiesz jeszcze, czy będziesz to robił dłużej niż miesiąc. Nie wiesz dodatkowo, czy zarobisz na tym jakiekolwiek pieniądze – zatem warto myśleć: lustrzanka to dobry wybór?

Nie.

lustrzanka - inbest - oświetlenie

Przykładowy zestaw oświetlenia do domowego studia ze sklepu INBEST

Lustrzanka nie nagra Ci lepszej jakości wideo, jeśli w Twoim pokoju/studiu/mieszkaniu nie znajduje się dobre oświetlenie. Przykładowy zestaw oświetlenia znajdziesz w tym miejscu (tu warto kupić dwie sztuki oraz dokupić parasole celem lepszego rozprowadzania światła).

Cały zestaw może kosztować około 200-250 złotych.

Jak myślisz, czy Twój telefon komórkowy nagrywa dobrej jakości wideo w dobrym oświetleniu?

Bingo! Tak! Nagrywa!

Zatem, skoro nie wiesz, czy inwestycja się zwróci, może warto zacząć zwyczajnie od telefonu komórkowego – inwestując jednocześnie w oświetlenie?

Jedyną rzeczą o którą musisz zadbać to mikrofon. Zarówno jak nagrywasz swoje materiały za pomocą lustrzanki jak i telefonu komórkowego. Zwykle mikrofony wbudowane bezpośrednio w sprzęt nie są najlepszej jakości, a z wpisu: co jest najważniejsze – jak zostać YouTuberem? wiesz doskonale, jak dźwięk jest ważny i z jakiego mikrofonu do nagrań korzystam. Notabene kosztuje on 25 złotych.

Skalkulujmy to.

Skoro tak bardzo chciałbyś sobie kupić lustrzankę – zatem skalkulujmy ten zakup. Przykładowo lustrzanka kosztuje 2.000 złotych, zestaw oświetleniowy – 200 złotych, zaś mikrofon – 25 złotych. Daje nam to łącznie 2.225 złotych inwestycji.

Gdy chcemy nagrywać telefonem komórkowym, zakładamy, że nie musimy już kupować telefonu, mamy więc zaoszczędzone pieniądze na sprzęt właściwy. Razem 200 zł na oświetlenie oraz 25 złotych na mikrofon. Razem daje nam to 225 złotych.

2 tysiące zaoszczędzone.

Jeśli 2 tysiące złotych dla Ciebie to drobne – to śmiało kupuj! Jeśli natomiast chcesz się sprawdzić – postaraj się przemyśleć zakup i kupić to, czego faktycznie potrzebujesz.

728x90