Nie zmieniaj się! WTF?!

Na początku pomyśl, że trenujesz siatkówkę. Masz same sukcesy, ale nie do końca wiesz, co zrobić. Nie do końca jara Ciebie już ta dyscyplina. Co zrobić? Pod koniec wpisu o tym opowiem.

A teraz wyobraź sobie, że jest wigilia, musisz złożyć życzenia swojemu bratu, którego darzysz bardzo dużym szacunkiem. Pomijając Twoje złe nastawienie do składania życzeń i uważania, że nie potrafisz tego robić – przełamujesz się. Mówisz:

Brat patrzy na Ciebie, jak na kretyna – uśmiecha się, mówi swoje, dzielicie się opłatkiem i odchodzicie. Wyobraź sobie dodatkowo relację fan-twórca. Jako osoba tworząca w sieci dostaję dużo maili, w których są podziękowania. A w nich czytam:

nie zmieniaj sieI wiesz co? To chyba największa bzdura, jaką miałem okazję przeczytać w ostatnich kilku latach. Zobrazuje Ci to zapewne moja własna historia…

W latach 2010-2015 nagrywałem tylko i wyłącznie zabawne, śmieszne filmy. Widzowie w ankietach pisali mi bardzo często: „nie zmieniaj się, nie zmieniaj swoich produkcji, pozostań taki, jaki jesteś!”

W 2015 roku zacząłem nagrywać poważniejsze filmy – wyszedł odcinek o samobójstwach, mowie nienawiści… Co czytałem w ankietach w roku 2015? „Nie zmieniaj się, nie zmieniaj swoich produkcji, pozostań taki, jaki jesteś!”.

W ciągu całej swojej twórczości, zdążyłem zmienić swoje pole działania o całe 180 stopni. Z zabawnego na poważny ton. I nadal czytałem: nie zmieniaj się. A ja? Zdążyłem po drodze się zmienić i nikt nie narzekał.

Pamiętasz jak na początku wpisu, mówiłem o tym, że trenujesz siatkówkę i nie do końca czujesz już ten sport mimo wszystkich sukcesów? Zmień to! Nie bój się zmian, nie bój się, że wszyscy dookoła będą mówić: głupi jesteś, to całe Twoje życie! Poświęciłeś już tyle czasu na grę w siatkówkę! Nie zmieniaj tego!

Jak myślisz?
Kto powinien przeżyć Twoje życie?
Nie zmieniaj się jest dobre?

Zobacz najnowszy odcinek na ten temat na moim kanale YouTube: