O krytyce

Ile to już razy poruszałem ten temat? Przynajmniej dwa na kanale YouTube. Wraz z biegiem czasu, zmienia się także patrzenie na pewne sprawy. Tylko krowa nie zmienia poglądów – pamiętajcie ;-)

542630646_ca0f8091d4_oMój stosunek do krytyki nie zmienił się, a nawet rzekłbym, że się doedukowałem. Z biegiem czasu coraz bardziej mam na nią wyjebane. Zacząłem wychodzić z założenia, że krytykować mnie mają prawo Ci, którzy są moimi autorytetami, a takich jest wielu i nie raz dostaje od nich kopa w dupę, ale motywującego ;)

Bo gdy nieznajomy Ci mówi, co robisz w swoim życiu źle – słuchasz go? Jasne, że nie. Jest dla Ciebie anonimowy. Takich anonimów z reguły nie słucham, chyba, że po wstępnym researchu stwierdzam, że faktycznie są godni zaufania.

Zapewne powiesz, że sam wystawiam się do Internetu i powinienem się liczyć z innymi. Owszem, tyle tylko, że to ja ustalam zasady, co można pisać u mnie na blogu i na kanale i to ja mam władze w tym momencie :-) Kto ma admina, ten ma wszystko.

A co z konstruktywną krytyką?

O ile osoba jest zaufanym doradcą – spoko. Jednak rozróżniajmy pojęcia:

 1. hejt – chęć zgnojenia kogoś, zwykle są to komentarze na bardzo niskim poziomie intelektualnym. Czasami mogą być pseudointeligentną krytyką, należy na nią uważać, ponieważ jest niebezpieczna. Po przeczytaniu pseudointeligentnego hejtu możesz zacząć myśleć, że osoba, która ten hejt głosi – może mieć rację. Kasuj, banuj ile wlezie!
 2. krytyka – pokazanie złych i dobrych stron danego dzieła twórcy.
 3. konstruktywna krytyka – to samo co w punkcie 2 + chęć pomocy!

Miej wyjebane, a będzie Ci dane!

[notification type=”success”]Spodobał Ci się wpis? Zobacz inne wpisy z tej kategorii [button size=”mini” type=”info” value=”tutaj” href=”http://mateuszolech.pl/category/lifestyle/”] [/notification]

 • RoksiMc

  Jeśli tylko krowa nie zmienia poglądów, to znaczy, że Mandzio też ich nie zmienia O.o

 • A gorzej, gdy granica między tymi dwoma pojęciami jest bardzo cieńka.

 • … ale można share-ować :)

 • Loofi

  Twój post daje wiele do myślenia. Przede wszystkim, pokazałeś, w jaki sposób widzisz konstruktywną krytykę, co ci się chwali, ponieważ nie każdy potrafi określić swoje oczekiwania, co do przyjmowanej krytyki. Cieszę się, że na Youtube i w ogóle w internecie jest taka osoba jak ty!

 • lol321

  To twoje zdjecie Mateusz ?

 • MrSkynert

  Dałbym łapkę w górę ale tu nie ma łapek :( Mam dokładnie tak samo. Mój kanał/strona/cokolwiek innego=moje klocki/piaskownica i ch… komuś do tego co robię. Gdyż robię to w pierwszej kolejności dla siebie :)(zbędne skreślić. Nie kreśl po monitorze, widze). Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej ok.

 • Dobre wyjaśnienie. Sam myślę na ten temat podobnie. Trzeba umieć rozróżnić krytykę od hejtu.