9 wskazówek – prowadzenie kanału na YouTube.

Prowadzenie kanału na YouTube to nie lada wyzwanie. Od stworzenia scenariusza do realizacji i uploadu może minąć wiele dni. W tym wpisie postarałem się zebrać 9 wskazówek odnośnie prowadzenia kanału na YouTube. Zapraszam!

1. Domyślne ustawienia przesyłania.

Domyślne ustawienia przesyłania YouTube

Dostęp do tej funkcji: studio twórców -> kanał -> domyślne ustawienia przesyłania.

To bardzo pomocne narzędzie, jeśli nasz kanał to nie jest jeden film z wakacji, wrzucony na YouTube. Tworząc wiele filmów – zdecydowanie się przydaje.

Ustawić możemy automatyczny tytuł, opis, tagi, czy też publiczność filmów.

W przypadku tytułu – warto umieścić swoją nazwę kanału (pomaga to w optymalizacji), zaś na początku opisu – playlistę z ciekawymi filmami z kanału (o potędze playlist pisałem w tym miejscu), czy też klikalne linki do innych mediów społecznościowych.

Śmiało – ułatwi Ci to pracę na bank!

 

2. TubeBuddy

TubeBuddy - wtyczka do YouTubeDostęp do wtyczki: www.tubebuddy.com

Wtyczka pomaga w automatyzacji kanału. Między innymi może podpowiadać tagi do filmu, lub też ustawiać automatyczne karty na kanale. (o kartach pisałem w tym miejscu).

Ciekawa funkcja to możliwość uczenia się od najlepszych. Funkcja umożliwia podejrzenie tagów, z których korzystają inni twórcy. W gruncie rzeczy można je sprawdzić w kodzie źródłowym strony, niemniej wtyczka ułatwia sprawę.

3. Playlista z ciekawymi filmami.

Playlista z ciekawymi filmamiWarto również, by na Twoim kanale YouTube pojawiła się playlista z najciekawszymi filmami, by widz mógł zapoznać się z Twoją działalnością. Więcej o playlistach pisałem w tym miejscu.

 

4. YourMuse

prowadzenie kanału na youtube - yourmuse

Dostęp do strony: www.yourmuse.io

Prowadzenie własnego kanału na YouTube może być prostsze dzięki wykorzystaniu profesjonalnego narzędzia do analityki kanału. Dla youtuberów jest to narzędzie darmowe, wystarczy napisać maila do załogi YourMuse.

Do najciekawszych funkcji YourMuse należy: analiza kilku filmów pod kątem czynników: subskrypcji, komentarzy, watchtime, etc. oraz automatyczne generowanie raportów z kampanii (szczególnie przydatne dla youtuberów, którzy współpracują z markami).

 

5. Autoryzacja dwuetapowa.

Autoryzacja dwuetapowa google

 

 

 

 

Dostęp do funkcji: (konto google) -> moje konto -> logowanie i bezpieczeństwo -> logowanie się w google -> weryfikacja dwuetapowa.

Nie muszę chyba w XXI wieku tłumaczyć, że weryfikacja za potwierdzeniem kodu sms to konieczność? Jeśli nie chcesz stracić dostępu do swojego konta – koniecznie wykonaj ten krok.

 

6. Kiedy dodać film do playlisty?

Zdarza się, że na naszym kanale pojawia się wiele serii na YouTube i często katalogujemy je w playlistach. Jeśli chodzi o czas dodania filmu do playlisty to zastanawiałeś się kiedyś nad tym?

W moim odczuciu najlepiej jest film dodać dzień po publikacji – z bardzo prostej przyczyny. Warto, aby na kanale zwyczajnie coś się działo.

Playlista na YouTube

 

 

 

Uwaga! Zadbaj o to, by widzowie widzieli, że dodajesz film do publicznej playlisty! Dostęp: ustawienia YouTube (znaczek tuż przy studiu twórców) -> prywatność.

 

7. Prowadzenie kanału na YouTube, a źródła wizyt.

Dostęp: studio twórców -> analityka -> źródła wizyt -> wyszukiwarka w youtube

prowadzenie kanału na YouTube - analityka kanałuCzy kiedyś zastanawiałeś się jak źródła wizyt mogą wpływać na prowadzenie kanału na YouTube? Bardzo prosto. Dzięki zaprezentowanej wyżej funkcji – możesz sprawdzić, co widzowie wpisują w wyszukiwarkę YouTube, by trafić ostatecznie na Twój kanał.

 

8. Biblioteki muzyki.

Dostęp: studio twórców -> kreator.

Jeśli chodzi o prowadzenie kanału na YouTube – na duże chapeaux bas zasługuje biblioteka muzyki, jaką oferuje nam bezpośrednio Google. Tam możesz znaleźć wiele piosenek, z których w późniejszym czasie – możesz korzystać przy swoich filmach.

W tym miejscu koniecznie zapoznaj się również z wpisem na temat praw autorskich na YouTube.

 

9. Evernote.

Dostęp: http://evernote.com/

Ostatnie, prawdopodobnie znane narzędzie – Evernote. Pomaga idealnie do organizacji pomysłów na nowe odcinki, jak i scenariuszy. Zapewne o tej aplikacji nie trzeba zbyt wiele pisać.

728x90