Co zrobi widz, gdy się wkurzy? Utrzymanie uwagi.

Utrzymanie uwagi odbiorców jest dosyć ważne. Podejrzewam, że nie muszę nawet pisać, jak ważne są pierwsze sekundy Twojego filmu i, że tak naprawdę to one decydują, czy widz zostanie dalej, czy odejdzie na wieczność z Twojego kanału.

Utrzymanie uwagi na filmach YouTubeZ wpisu o watchtime wiesz, jak ważne jest utrzymanie uwagi widzów na wielu filmach. Sam YouTube już nawet na pierwszym miejscu w analityce nie pokazuje liczby wyświetleń, a właśnie łączny czas oglądania.

Utrzymanie uwagi na kilku filmach?

Watch time według definicji to nie tylko obejrzenie kilku wideo w jednej sekwencji. To łączny czas, jaki spędzili użytkownicy na Twoim kanale. Najbardziej cenny czas to ten, w którym jeden użytkownik spędza dużo czasu na kanale. Jeśli w tym momencie nie wiesz, dlaczego to piszę – nadrób wpis o watchtime ;-)

Jak zatem zatrzymać go już w pierwszych sekundach?

Typ 1 – nieufny.

Nieufny typ widza nie ogląda YouTuberów. Wchodzi, obejrzy i narzeka na wszystko dookoła. A to tło nie takie, jakie by chciał, humor zbyt infantylny zaś prowadząca ma krzywo pomalowane usta. Wszystko do wymiany! Co zrobić z takim człowiekiem?

Spokojnie z głowy mógłbym wymienić kilka przykładów ludzi, którzy weszli na mój kanał przez przypadek. Komentowali negatywnie, ale przeszli do następnego filmu i juz komentarz był neutralny, by przy kolejnych – same pozytywy. Zatem daj widzom możliwość poznania się! Dodawaj karty do swoich filmów, pokazuj inne produkcje! O kartach pisałem w tym miejscu.

Typ 2 – baw mnie, od tego jesteś!

Czy wyobrażasz sobie kota, który na obrażonych łapach podchodzi do swojego właściciela i w myślach słyszysz: baw mnie, od tego jesteś! Taki typ na YouTube również potrzebuje odpowiedniego zaopiekowania. Charakteryzuje się tym, że potrzebuje swego rodzaju action! Coś na ekranie musi się dziać!

To tak trochę jak z trailerem do filmu – musisz zachęcić do obejrzenia całości.

Znasz już dwie sztuczki na utrzymanie uwagi na swoich filmach. W jaki sposób jeszcze zatrzymałbyś widzów na swoim filmie?

728x90