Wstydź się! Oglądam stare filmy.

Był październikowy wieczór. Chłodno, mokro, za oknem niesamowita plucha. Nienawidzę takiej pogody. Coś mnie tego wieczora jednak ruszyło. Pomyślałem sobie… a zobaczę swoje stare filmy!

To, co zobaczyłem nie było już takie kolorowe. Światło w filmie źle ustawione, ostrość źle ustawiona, kolory – źle poprawione. Wszystko źle! Oglądam stare filmy przerodziło się w masakrę w mojej głowie. Już chciałem nacisnąć przycisk delete, już chciałem wszystko jednym kliknięciem skasować i wyjechać w Bieszczady. Już…

Oglądam stare filmy - Matt OlechOglądam stare filmy! Wstydź się!

Wstydź się – pomyślałem. To trwało dosłownie chwilę. Po minucie zacząłem sobie zadawać wiele pytań. Jednym z nich było: dlaczego właściwie mam się wstydzić? Taki przecież byłem, tak myślałem i wtedy uznałem, że takie światło w filmie jest jak najbardziej ok!

Wiesz, czemu tak pomyślałem?

Od pierwszego filmu na moim kanale YouTube minęło ponad sześć lat. Sześć lat ciężkiej pracy, i nauki. Czy rzeczywiście powinienem usuwać? Niekoniecznie…

Nagle zobaczyłem, jaką drogę przeszedłem, ile się nauczyłem. I choćby dlatego nie powinienem usuwać starych filmów, gdyż obrazują jak bardzo zmieniłem swoje postrzeganie na temat filmowania.

Masz podobnie.

Ile to razy, gdy ktoś wyciąga Twoje stare wiersze, mówisz – nie czytaj tego, daj to, to głupie, daj spokój? I nagle robisz się cały czerwony? Dlaczego? Po co?

To przecież obrazuje tylko, jaką drogę przeszedłeś.

Polecam Ci

w tym klimacie książkę – kto zabrał mój ser? Podobnie jak tutaj – to opowieść o drodze, którą często pokonujemy codziennie, by dochodzić do nowego sera… Więcej nie zdradzam ;-)

Zobacz również odcinek z drugiego kanału o tym temacie: