Wybierając film unikam…

Jestem wybredną świnią, jeżeli chodzi o filmy. Sam tytuł, okładka i opis musi mnie mocno zachęcić, by łaskawie po niego sięgnąć. Jako fan dobrych komedii, stwierdzam, że takie ciężko znaleźć…

Gdy tylko szukam dobrego filmu, czytam najpierw ich opisy. Natrafiam na perełki, które zwykłem nazywać „patrz mała, przeleciałem każdą laskę w tej dzielni, od cizi spod 5 po babcie z bloku obok”. Mowa tutaj o rozpoczynaniu opisu od słynnego „film twórców przezabawnej komedii Uśmiech na pogrzebie oraz Majteczki wiszące na skarpie, w gwiazdorskiej obsadzie…”

Cholera jasna.

Zwykle filmy tego pokroju to produkcje o słabej fabule, zaś jedyną dumą twórców jest to, ze kiedyś coś w życiu im się udało. Dobry twórca nie chwali się poprzednimi osiągnięciami, tylko utrzymuje dobrą passę zadziwiając tym samym widzów. To jak chwalenie się swoimi umiejętnościami przed seksem (a później wychodzi jedna wielka klapa, bo rzekomy ogier w łóżku, okazuje się być szarą myszką, umiejącą poetycko ubrać w słowa swoją żałosność…).

A więc teraz błagam – polećcie mi dobrą komedię, bo mnie zaraz szlag jasny trafi! ;-)

[notification type=”success”]Spodobał Ci się wpis? Zobacz inne wpisy z tej kategorii [button size=”mini” type=”info” value=”tutaj” href=”http://mateuszolech.pl/category/lifestyle/”] [/notification]

 

 • Ala

  Polecam Hot Shots 2, Tenacious D: Kostka Przeznaczenia, Harold & Kumar – I i II część. :)

 • Alicja

  Zgadzam się! Również polecam. :)

 • CAMPER

  Hmm . mimo wszelkich staran nie znam ządnego filmu komediowego który by mnie uroczył. jednak że film Animowane . Mało znana postać HEM-a z „MAŁPY W KOSMOSIE” (KOMEDIO SKY FAY hihi) no ni c mi nie przychodzi do głowy . bo nie będę proponował Epoki lodowcowej 1-4 i mamuci gwazdka bo to jedna wielka komedia:D

 • Nevermindowa

  Szczerze? Wczoraj spędziłam jedną godzinę na szukaniu i oglądaniu filmów, które wyłączałam zaraz po 20 minutach. Miały bardzo wysokie oceny, niby wszystko fajnie, a tak naprawdę, dziwiłam się, że ktoś mógł to jakkolwiek oglądać. Zwykłe, że tak powiem gówno, nic fajnego w tym nie było. Jestem wielką fanką komedii i romansów, lubię się pośmiać i wzruszyć. Jedną z najlepszych komedii, na których można NAPRAWDĘ się pośmiać to „Adam i Ewa” ( najlepsza komedia ever) i „Spadaj tato” z Benem Stillerem (?). Jeśli lubisz dobre romanse, to polecam serdecznie „Listy do Julii”, genialne. Z bardziej ‚amerykańskich komedii dla nastolatków’ dość lekkim, śmiesznym rozwiązaniem jest „Pierwszy raz” . Polecam Ci szczerze wszystkie filmy, polecam zacząć od „Adama i Ewy”, bo ten film jest prawdziwym mistrzostwem :D. Pozdrawiam, miłego oglądania :] .

 • Tasior

  Mam tak samo, no i owszem, zgadzam się z tym. Oglądając komedię chciałabym się pośmiać, oglądając horror bać itd, a w rzeczywistości na „przebojowych, polecanych komediach” śpię lub moja miana przypomina spotkanie z nudzącymi, poważnymi ludźmi dla których szaleństwo to gra w szachy. A na horrorach się śmieję z niedociągnięć autorów. Albo jeszcze lepsze! Gdy parodia jest lepsza od oryginału, np. „Od zmierzchu do śmiechu” lub „Gwiezdne jaja” (nie obrażając Gwiezdnych wojen- nic do tego nie mam).
  Jeśli chodzi o filmy, to nigdy nie pamiętam tytułu, ale fabułę tak. Ale to co pamiętam- podam. Polecam m.i.”Ziemskie dziewczyny są łatwe” (dobry film na dzień pozbawiony sensu. Po obejrzeniu… jednak taki nie był) „Akademia policyjna” (chociaż wątpię, że tego nie widziałeś) „Straszny film”- wszystkie części pomagają, gdy ma się doła. To są pierwsze filmy które przychodzą mi na myśl, gdy słyszę „współczesna komedia”. A jeśli chodzi o starsze filmy to wszystkie filmy typu „Dyktator” i „Piętro wyżej”. Takie filmy nie są jakoś zabójczo śmieszne, ale mają w sobie coś, co sprawia, że zarąbiście się je ogląda(być może dlatego, że nie ma tam Jennifer Aniston, Karolaka i Żmudy, no i gołych cycków na każdym kadrze). A na mojej liście komedii zostawiam „Shreka 1”. Ten film się nie nudzi. Podejrzewam, że niewiele pomogłam, ale łączę się z Tobą w bólu, również ubolewam nad tym całym szajsem we współczesnym kinie. Dlatego też polecam książki- to idzie przetrawić, bo możemy poszaleć z wyobrańnią.
  Pozdrawiam Tasior :D

 • kasiek

  21 jump street

 • kamolanezi1

  Godziny szczytu.

 • Krysol

  Nietykalni komediodramat naprawdę godny polecenia :D