Jak schrzanić prośbę o ocenę filmu?

Dzisiejszy wpis kieruję do wszystkich kolegów po fachu. W szczególności tych młodszych, którzy chcą się czegoś ciekawego dowiedzieć o YouTube. Zapewne zastanawiasz się – jak sprawdzić czy Twój film na YouTube jest ok? Poznaj moją sprawdzoną metodę!

jak sprawdzić czy nasz film na YouTube jest ok?W 2010 roku zaczynałem nagrywać filmy na YouTube. Jak zobaczysz na mój kanał zauważysz tę przerażającą jakość wideo (tak, nagrywałem mikrofalówką, a chomik robił za obiektyw). Pierwszą rzeczą w trakcie swojej przygody z YouTube było

.

I gdybym na tym poprzestał – wszystko byłoby ok! Takie konsultacje są czymś normalnym i jak mniemam – możesz robić bardzo podobnie. Popełniłem największy błąd, jaki mogłem i chciałbym się z Tobą nim podzielić. Zapytałem kolegę dokładnie, czy w tym konkretnym miejscu (tu podałem minutę) nie powiedziałem głupoty oraz w innym miejscu, czy dźwięk jest dobrze słyszalny, etc.

To był błąd.

Jak sprawdzić czy nasz film na YouTube jest ok?

Znajomy zaczął analizować mój film pod konkretnym kątem: głupich wypowiedzi oraz jakości dźwięku.

.

Pozwól, że posłużę się przykładem. Zapewne nie raz, gdy miałeś wypełnić test osobowości – byłeś pewien, że jesteś np. cholerykiem. Podświadomie w takim teście osobowości zaznaczałeś wszystkie cechy choleryka, które pasują do Twojego obrazu choleryka. Tak działa wybór tendencyjny. Dokładnie w ten sposób działał mój znajomy – sprawdzając mój film posługiwał się wyborami tendecyjnymi.

.

Zwróć uwagę, że to, co dla Ciebie może być złe – dla widza – niekoniecznie.

Sytuacja jest prosta – gdy poprosisz znajomego o ocenienie swojej pracy pod konkretnym kątem – będzie ją dokładnie w ten sposób oceniał. Zauważ, że konkretne fragmenty, które Ciebie mogą być złe – dla znajomego niekoniecznie.

A przecież… bez sensu jest ocenianie rzeczy pod konkretnym kątem, prawda?